Barek jako mebel do zadań specjalnych

Barek to wysoko umieszczony, wielofunkcyjny blat, który można użytkować na kilka różnych sposobów. Po pierwsze wydziela on strefy pomiędzy salonem i kuchnią w mieszkaniach. Po drugie – można na nim przyrządzać posiłki lub zamienić go na wysoko usytuowany stół do szybkiego spożywania posiłków. Barek, wyposażony w wysokie hokery, może być miejscem towarzyskich rozmów, picia kawy lub spożywania kolacji. Czy barek nadaje się do dużych czy do małych wnętrz? Jak najlepiej wykorzystać jego walory użytkowe i estetyczne?

Barek jako element łączący

barek

Barek kojarzy się przeważne z zamykanym schowkiem na alkohole, jednak współcześnie jest to także mebel do zadań specjalnych. Wysoki barek, wyposażony w blat do gotowania, może także posiadać zamykane półki na naczynia i szuflady na narzędzia do gotowania. Nad nim można zawiesić wieszak na potrzebne przybory kulinarne lub suszone, aromatyczne zioła. W ten sposób można go zamienić w wyspę kuchenną, przy której miło jest spożyć poranny posiłek. Zamiast jeść śniadanie przy style po prostu spożywa się je przy barku, siedząc na wysokim taborecie zwanym hokerem. Barki stanowią pewnego rodzaju wydzielenie stref między salonem i kuchnią, można je nazwać mini jadalniami. Tego typu rozwiązania sprawdzają się zazwyczaj w ciasnych mieszkaniach, gdzie wszystkie funkcjonalne przestrzenie łączą się w jednym wnętrzu (salon+jadalnia+kuchnia). Nie bez znaczenia jest również stylistyka – barek powinien pasować pod każdym względem do mebli w kuchni.

Barek mały a barek duży

Choć mebel ten idealnie nadaje się do łączenia stref w mieszkaniach, z powodzeniem można go umieści także w domach o dużych przestrzeniach. Niewielkie barki można traktować jako wyspy do gotowania, a duże, gdzie jest miejsce na obszerny salon i osobną kuchnię, jako wyjątkowo klimatyczne miejsce do spożywania alkoholu lub picia kawy czy herbaty. Ten klubowy klimat spodoba się zwłaszcza właścicielom domów w stylu NY, glamour lub modern, którzy cenią sobie luksusowe strefy komfortu. Barek taki jak ten z sfmeble.pl może stanąć w centrum kameralnej imprezy ze znajomymi lub stać się częścią przyjęcia firmowego u szefa w domu.

Comments are closed.