Cechy i rozmiary stołów rozkładanych

Stół rozkładany to mebel wielofunkcyjny, który będzie najlepszą propozycją do niewielkich mieszkań. Po złożeniu stół potrzebuje minimalną ilość miejsca. Ale gdy się rozkłada, kilka osób spokojnie się za nim pomieści. Z reguły w salonie umieszczane są na nim zdjęcia, czasopisma i kwiaty, tworząc dodatkowe otoczenie.

Cechy stołów rozkładanych

Praktyczne meble, które za pomocą specjalnego mechanizmu mogą zmieniać swoją konfigurację, na stałe wpisały się w życie mieszkańców miast. W tym przypadku jego główną cechą jest to, że modele mogą wykonywać kilka funkcji jednocześnie.

Takie produkty są szczególnie popularne wśród właścicieli niewielkich przestrzeni — dają przecież możliwość nie tylko odpowiedniego zorganizowania przestrzeni, ale także stworzenia przytulnego, komfortowego otoczenia. Istnieje wiele modeli takich mebli, ale na szczególną uwagę zasługuje stół rozkładany tego typu.

Na przykład, taki stół w salonie po złożeniu jest bardzo kompaktowy. W razie potrzeby może jednak z łatwością przekształcić się w pełnowymiarowy stół jadalny dla ośmiu osób.

sofy rozkładane

Dodatkowo stół może służyć jako tymczasowe miejsce do pracy. W tym celu podnoszona jest tylko część blatu, a pozostała przestrzeń może być wykorzystana do przechowywania materiałów biurowych.

Rozmiary

Stoły transformatorowe mogą mieć bardzo różne rozmiary. Wszystko zależy od przeznaczenia i powierzchni pomieszczenia, w którym będzie stał. Jeśli zakłada się, że taki mebel będzie wykorzystywany do uroczystości, lepiej wybrać stół z dużym blatem.

Z reguły blat stolika do kawy wysokością odpowiada siedzisku krzesła, co nie jest zbyt wygodne. Ale po transformacji stół jest podnoszony do normalnej wysokości.

Nie ma standardowych wymiarów dla tego typu mebli w formie zmontowanej. Ale dla stołu w postaci niezmontowanej są nadal akceptowane typowe rozmiary, które bezpośrednio zależą od kształtu produktu.

Blaty stołów okrągłych mają następujące standardy. Średnica:

  • 90 do 110 cm — przeznaczony dla czterech osób;
  • od 110 do 135 cm — dla sześciu osób;
  • 135 do 180 cm — mogą pomieścić osiem osób.

Stoły prostokątne spełniają następujące parametry:

150 x 90 cm — mogą pomieścić do sześciu osób;
200 x 110 cm — dla maksymalnie ośmiu osób;
320 x 110 cm — mieści dwanaście osób.

Kwadratowe blaty odpowiadają następującym wymiarom:

90 x 90 cm — mieści maksymalnie cztery osoby;
120 x 120 cm — mieści sześć osób.

Comments are closed.