Ciekawe fotele do salonu – jaki mebel warto wybrać?

Salon czy inna strefa relaksu wyposażona jest zwykle w meble tapicerowane. Mogą one zapewnić optymalny komfort wypoczynku. Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów mebli do takich wnętrz są fotele. Jednak jeżeli przestrzeń dopiero jest aranżowana, zwykle ciężko zdecydować się na zakup przy ogromnej ilości dostępnych modeli. Jakie designerskie fotele o niebanalnej formie i wyjątkowej wygodzie są warte uwagi?

Eleganckie fotele nawiązujące do natury

Rozwiązania inspirowane naturą są zawsze na czasie. Co więcej, z powodzeniem wpasują się we wnętrza o bardzo zróżnicowanym stylu. Mogą być to fotele:

  • wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów idealnie wpisujące się w nurt eko,
  • wzorowane na roślinach czy innych elementach natury, na przykład kwiat lilii wodnej, motyl,
  • nawiązujące do zwierzęcych motywów, na przykład skóry węża,
  • w kolorystyce inspirowanej przyrodą,
  • surowe i minimalistyczne, wykorzystujące naturalne nieoczywiste elementy.

Projektanci mebli powracają do powszechnie znanych od lat form, tworząc je na nowo z wykorzystaniem innego podejścia, przez co zawsze można znaleźć ciekawe propozycje foteli.

Ponadczasowa wygoda w fotelach o klasycznych formach

fotel do salonu

Wielbiciele standardowych, choć nadal ciekawych rozwiązań z pewnością z chęcią spojrzą na fotele w dobrze znanych, sprawdzających się od lat kształtach. To na przykład niezwykle wygodne fotele uszaki, które stanowią element dekoracyjny w niejednym salonie. Mogą przybierać wyjątkowe kolory, a także dosyć zróżnicowane kształty, które łączy jedynie ogólny charakter formy z podłokietnikami i „uszami”. Fotele tapicerowane, z lekkimi nogami sprawdzają się często także jako wygodne krzesła do jadalni. Bogaty wybór designerskich foteli w bardzo zróżnicowanych wykończeniach można znaleźć w dobrych sklepach meblowych takich jak SFMEBLE. Oferowane tam fotele to niejednokrotnie małe dzieła sztuki.

A może fotel bujany do salonu lub sypialni?

Do klasycznych rozwiązań, które od lat zyskują nowe wersje, należą fotele bujane. Już dawno nie jest to jedynie fotel wiklinowy, projektanci bez przeszkód płozy czy inne konstrukcje umożliwiające bujanie przełożyli na fotele tapicerowane, tkane czy wykonane w innych technologiach. Taki fotel to komfortowe miejsce wypoczynku, a przy okazji niebanalna ozdoba wnętrza. Świetnie sprawdza się nie tylko w salonie, ale także w sypialni albo gabinecie czy pokoju dziecięcym.

Comments are closed.