Co należy brać pod uwagę, wybierając krzesło biurowe?

Urządzając biuro, należy zadbać o dobór odpowiedniego mebla do siedzenia. Świetnie sprawdzają się obrotowe fotele biurowe, które pozwalają na przyjmowanie prawidłowej postawy ciała, odciążając kręgosłup i zapobiegając bólowi pleców czy żylakom kończyn. Walory estetyczne powinny być zawsze kwestią podrzędną, gdyż najważniejszy jest komfort użytkowania i możliwość uchronienia się przed nieprzyjemnymi dolegliwościami zdrowotnymi.

Jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe?

Obecnie nie ma większego problemu ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego krzesła biurowego, gdyż można liczyć na bogaty i zróżnicowany asortyment. Bardzo ryzykowne jest kupowanie tego rodzaju mebla przez Internet, powinno się zawsze przetestować go przed zakupem. Nie ma jednego uniwersalnego fotela biurowego (https://www.sfmeble.pl/c/krzesla-biurowe-do-biura2) dla wszystkich, bo każdy jest inny. Idealne krzesło będzie dopasowane do potrzeb i preferencji konkretnego użytkownika. Niestety, wielu przedsiębiorców o tym nie wie lub nie pamięta, przez co pracownicy muszą borykać się z szeregiem nieprzyjemnych konsekwencji wynikających ze spędzania wielu godzin na nieodpowiednim krześle biurowym.

fotele biurowe

Godne polecenia fotele biurowe mają solidną i stabilną konstrukcję, najlepiej pięcioramienną. Wyposażone są w kółka przystosowane do rodzaju powierzchni, po której się poruszają. Idealnie sprawdzają się modele z mechanizmem obrotowym, co wpływa na komfort użytkowania, zapewnia swobodę poruszania się. Od krzeseł biurowych wymaga się funkcjonalności, praktyczności i ergonomii. Należy wybierać modele z regulacją wysokości, co pozwoli lepiej dostosować je do potrzeb i wymagań użytkownika. Możliwe jest właściwe ułożenie nóg, co z kolei odciąża kręgosłup. Oparcie mebla powinno być anatomiczne, z regulacją kąta nachylenia. Dobrze wyprofilowane, pozwoli na utrzymywanie prawidłowej postawy i anatomicznych krzywizn kręgosłupa. Mile widziany będzie również regulowany zagłówek, aby odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa.

Nowoczesne fotele biurowe są wyposażone w podłokietniki, które odciążają dłonie, stabilizują je. Przy pracy biurowej i długotrwałym pisaniu na klawiaturze podłokietniki są kluczowe – oczywiście regulowane, aby użytkownik mógł dopasować je do swoich potrzeb. Kolejnym istotnym elementem będzie podnóżek, który pozwala na prawidłowe ułożenie kończyn, a dokładnie stawów. Materiał, z którego zostało wykonane krzesło biurowe, również ma znaczenie. Walory estetyczne nie są tak ważne jak kwestia wygody użytkowania. Dobrym wyborem będzie krzesło z obiciem skórzanym, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, eleganckie i komfortowe.

Comments are closed.