Czy warto wieszać zasłony w salonie?

Zasłony do salonu gładkie, lub z nadrukiem? Najchętniej kierujemy się wyglądem samych zasłon, jednak nie powinniśmy zapominać o wyglądzie całego pomieszczenia. Styl angielski ma niezwykle dokładnie ustalone reguły. Głównym motywem są róże oraz to one powinny trafić na zasłony. Najdoskonalszym doborem będą pąki róż na jasnym tle, jednak można także postawić na wielkie, rozciągnięte kwiaty. W angielskich pomieszczeniach właściwie rzadko spotyka się gładkie zasłony, jednak jeżeli zapragniemy takie zawiesić, należałoby popatrzeć łaskawym spojrzeniem na białe zasłony z dzianiny blackout.

Zasłony do salonu na fleksach

Innowacyjny styl zawieszania zasłon, jaki umożliwia gęste oraz regularne marszczenie artykułu. Fleksy to małe plastikowe haczyki, jakie na stałe są w szyte w wysokiej części zasłony. Przyczepia się je dokładnie na szynie ściennej czy sufitowej, co gwarantuje gładkie oraz łatwe przesuwanie artykułu w celu zasłonięcia czy odkrycia okna. Co więcej, zasłony z fleksami montuje się na prowadnicach dobrze, natomiast detale te szybko znoszą pranie zasłon w pralce automatycznej.

zasłony do salonu

Zasłony do salonu – jaki odcień?

Mówi się, iż zasłony to naturalne wydłużenie ścian, więc powinny być dostosowane do charakteru pomieszczenia. W praktyce znaczy to, iż ich barwa i faktura powinny współgrać z umeblowaniem salonu. W minimalistycznych pomieszczeniach zasłony do salonu mogą spełniać funkcję akcentu dekoracyjnego oraz stanowić jedyny silny akcent kolorystyczny. Pokazowo, do białych ścian oraz czarnych mebli doskonale pasują odważne czerwone zasłony.

Jeżeli w twoim salonie panuje biel, możesz postawić na niezwykle wyraziste zasłony — na przykład w regularne wzory w nasyconych odcieniach lub jednobarwne w kolorach fluo. Zapewni to dobry estetycznie rezultat. W miejscach zaaranżowanych w stylu glamour dobrze będą prezentować się innowacyjne zasłony do salonu lśniące srebrem, złotem lub w metalowych kolorach miedzi. Z kolei w tychże zaaranżowanych na modłę boho dobrze sprawdzą się popularne zasłony do salonu zrobione metodą macrame. Dobierz je natomiast jedynie w wypadku, kiedy nie zależy ci na zaciemnieniu.

Comments are closed.