Czy warto zakupić rozkładane fotele?

Funkcjonalne i komfortowe mieszkanie, które dodatkowo pięknie się prezentuje to marzenie każdego właściciela nieruchomości. Żeby jednak je tak urządzić, zwłaszcza przy ograniczonym metrażu, kluczową rolę będą pełniły odpowiednio dopasowane meble.

Przytulna i ergonomiczna przestrzeń pozwala domownikom świetnie czuć się w takim miejscu. Do niewielkiego mieszkania albo mniejszego pokoju w dużym domu, świetnym rozwiązaniem okazuje się fotel rozkładany.

Dlaczego warto zainwestować w rozkładany fotel?

W Polsce w latach 80 i 90-tych bardzo dużą popularnością cieszyły się fotele rozkładane. Idealne były do aranżacji niewielkiego mieszkania w bloku, ponieważ nie zajmowały dużo miejsca i bardzo często stanowiły wyposażenie pokoju dziecięcego.

W ciągu dnia fotel był kanapą, a wieczorem służył jako jednoosobowe łóżko, co było niezwykle praktyczne w mieszkaniach posiadających mały metraż, gdzie dodatkowo trzeba było także umieścić biurko z krzesłem, regał i szafę. Mimo tego, że obecne mieszkania są znacznie lepiej zaprojektowane to nadal fotel rozkładany od sfmeble jest niezwykle funkcjonalnym meblem, który nie zajmuje dużo miejsca.

W domu rozkładane fotele można wykorzystać jako:

  • dodatkowe łóżko,
  • miejsce do spania dla gości,
  • mebel do wypoczynku.
fotel rozkładany

Praktyczna wielofunkcyjność foteli rozkładanych.

Największą zaletą foteli rozkładanych jest ich wielofunkcyjność. Stanowią one świetne miejsce na nocny wypoczynek, ale także relaks w ciągu dnia. Umożliwiają przyjęcie komfortowej pozycji, dzięki czemu nasze nogi odpoczywają, a my spokojnie możemy wypić filiżankę ulubionej kawy albo napić się lampki wina podczas oglądania filmu.

Fotel rozkładany można także umieśćcie w ogrodzie albo na tarasie, dzięki czemu można będzie się relaksować również na świeżym powietrzu. Jest on więc doskonałą propozycją dla każdego, ponieważ mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze.

Oprócz funkcji praktycznej fotel rozkładany może także być dodatkowym elementem aranżacji wnętrza. W ofercie firm meblarskich znajdziemy wiele różnych modeli, więc bez problemu znajdziemy taki, który będzie idealnie pasował do aranżacji naszego mieszkania.

Obecne fotele rozkładane posiadają nowoczesny design i dlatego chętnie są wykorzystywane przez projektantów wnętrz. Posiadają walory funkcjonalne, jak i estetyczne.

Obicie wykonane jest z tapicerki lub skóry naturalnej albo ekologicznej. Ich cena uzależniona jest od wielkości, materiału z którego zostały wykonane oraz dodatkowych funkcji.

Comments are closed.