Hokery – modny dodatek do wnętrza

Każdy pragnie, aby jego dom czy mieszkanie było stylowe i robiło wrażenie na gościach. Nowoczesne wnętrza są coraz bardziej popularne, jednak przy tego typu projektach trzeba wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Dobór mebli i dodatków często może być nie lada wyzwaniem. Jakie akcesoria będą pasowały do danego stylu, a do tego do siebie nawzajem? Tutaj trzeba wszystko dokładnie przemyśleć. Ostatnio coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach można spotkać hokery. Czym są i dlaczego są tak uwielbiane przez coraz więcej osób?

Czym są hokery?

Hokery to nic inne jak stołki barowe. Ich początki sięgają setek lat. Oczywiście wtedy wyglądały nieco inaczej. Hokery podobne do współczesnej wersji pojawiły się w XX wieku wraz z rozwojem przemysłu gastronomicznego. Wtedy służyły one jako siedzisko stawiane przy barze. Na takim krześle można było spocząć i zjeść posiłek lub wypić napój przy barowym blacie. Według definicji hoker jest to wysoki stołek o okrągłym lub kwadratowym siedzisku. Zazwyczaj posiada oparcie, jednak spotkać można też takie bez. Obecnie hokery oprócz posiadania funkcji praktycznej służą jako ozdoba nowoczesnego wnętrza. 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w hokery?

Hokery

Hokery to ciekawy i niebanalny element dekoracyjny wnętrza. Dostępne są one w przeróżnych kolorach, kształtach i rodzajach. Mogą być wykonane zarówno z drewna jak i metalu. Oprócz tworzywa różnią się też ilością nóg. Dostępne są stołki na jednej nodze lub na czterech. Te pierwsze zazwyczaj posiadają dodatkowo siedzisko, które się obraca. Oprócz walorów estetycznych hokery mają też wiele innych zalet. Nie zajmują dużo miejsca, są łatwe w przechowywaniu i pozwalają wygodnie usiąść i zjeść posiłek przy wysokim blacie. Na tej stronie można zobaczyć wiele interesujących modeli omawianych mebli.

Czym kierować się przy wyborze?

Najważniejszą kwestią przy wyborze jest wysokość hokerów. Muszą one być dopasowane do wysokości blatu, przy którym będą stały. Dzięki temu korzystanie z nich będzie wygodne i bezpieczne dla kręgosłupa. A pozostając w temacie wygody, warto zwrócić uwagę na typ siedziska i oparcia. Najlepiej przed zakupem po prostu usiąść na takim krześle i sprawdzić, czy jest odpowiednie. Kolejną kwestią jest oczywiście styl. Wybór stołków barowych zależy od indywidualnych upodobań i preferencji, jednak warto dobrać je tak, żeby nie „kłóciły” się stylem z resztą wnętrza. 

Comments are closed.