Jak dobrać ławkę do przedpokoju?

Ławka do przedpokoju ma za zadanie ułatwiać nam zakładanie butów. Możemy na niej swobodnie usiąść w dowolnym momencie. Jak dobrać taki mebel? Czym się kierować podczas zakupu? O czym pamiętać? 

Nowoczesna ławka do przedpokoju

W funkcjonalnym przedpokoju nie może zabraknąć wieszaka na ubrania, komody i wygodnej ławki do siedzenia. W większych korytarzach ustawić można dodatkowo pojemną szafę z lustrem, co pozwala przechowywać rzeczy. Ławka w przedpokoju ma wiele funkcji i daje szereg udogodnień. Posłuży nie tylko domownikom, lecz także gościom. Okazuje się, ze aranżacja przedpokoju nie jest łatwym zadaniem. Pamiętajmy o tym, że w tym miejscu przyjmujemy gości na samym początku, dlatego warto zadbać o ich wygodę. Na ławce w korytarzu położyć można kapelusz, torebkę, czy rękawiczki podczas zdejmowania kurtki. 


Jakie tworzywo wybrać?

Podczas zakupu ławki do przedpokoju warto mieć na względzie solidne wykonanie i dobry jakościowo materiał. Sporym uznaniem cieszą się drewniane modele, które mogą być użytkowane przez wiele lat. Najczęściej dobieranymi rozwiązaniami na rynku są z pewnością:

  • Ławki z płyty meblowej – to funkcjonalny i ładny mebel, który występuje w postaci długiej i niskiej szafki, wraz z siedziskiem. Skorzystać można tez z wygodnego oparcia i poduch, które dają komfort. Wyglądem ławka tego typu przypomina niewielką kanapę.
  • Ławki z drewna – wykonywane są z drewna dębowego, sosnowego, bukowego, tekowego, czy mango. Zazwyczaj stawiamy na stonowaną kolorystykę, które bardzo gustownie się prezentuje. Ławka drewniana sprawdzi się we wnętrzach rustykalnych, retro, klasycznych i prowansalskich. 
  • Ławki metalowe – wyróżniają się unikalnym designem i bogatymi zdobieniami. Wykonywane są ze stali chromowanej lub malowanej proszkowo. W zestawie znajdują się też miękkie poduchy, które  są na stałe przymocowane do siedziska. Metalowa ławka sprawdzi się we wnętrzu glamour, loftowym i rustykalnym. 
  • Ławki tapicerowane – konstrukcja może bazować na drewnie, metalu lub płycie meblowej. Z pewnością tapicerowany mebel nada charakteru pomieszczeniom minimalistycznym i skandynawskim. 

Comments are closed.