Jak dopasować zegary ścienne do mieszkania?

Aby dobrać idealny zegar ścienny do konkretnego wnętrza należy zwrócić uwagę nie tylko na jego formę, ale również ma materiał, kolor oraz ogólną stylistykę. Wybrać można zegary, które tylko delikatnie się wyróżniają, jak i również można wybrać modele, które całą uwagę koncentrują na sobie.

Oryginalny zegar w stylu nowoczesnym

W nowoczesnych wnętrzach największym zainteresowaniem cieszą się szklane i metalowe zegary ścienne, które bardzo często pozbawione są cyferblatu, dzięki czemu widać jedynie wskazówki. Tego typu urządzenia niestety nie zawsze są zbyt wygodne w użytkowaniu z powodu swojej zachwianej wyrazistości. Coraz większą popularność zdobywają nowoczesne zegary inspirowane mocno modelami z kukułką. Zegarki w stylu nowoczesnym królują przede wszystkim w kuchniach i łazienkach.

zegary ścienne

Jaki zegar w stylu klasycznym?

W stylu klasycznym dominują przede wszystkim zegary skrzynkowe, które bardzo często wyposażone są w wahadełko albo wspomnianą powyżej kukułkę. W salonach klasycznym często można znaleźć zegary, które spotkać można było kilkanaście lat temu na dworcach kolejowych. Godne uwagi są modele w których tarcza zdobiona jest techniką decoupage. Aby stworzyć niesamowity klimat w salonie najlepiej zegar tego typu zawiesić nad kominkiem. Nie można zapominać także o zegarach kutych, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. W klasycznym salonie idealnie sprawdzi się stary zegar. Największą wadą antyków jest ich bardzo wysoka cena. Dekoracyjne zegary ścienne sprzed kilkunastu lat, mogą kosztować nawet kilka tysięcy, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup.

Funkcjonalny zegar w stylu skandynawskim i modern classic

W stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się zegarki o dość prostej i minimalistycznej formie. Dla odważnych osób najlepszym wyborem są modele, które zredukowane są do samych wskazówek. Jeżeli chodzi o styl modern classic, to bez wątpienia najlepszym wyborem są zegary ścienne wykonane w całości ze szlachetnego materiału. Na półkach sklepowych królują miedziane zegarki, ale spotkać można także modele wykonane ze zjawiskowego kamienia naturalnego. Marmurowy zegar jest w stanie ożywić każdy salon i gabinet. Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też znaleźć można modele o niesamowitych, rzeźbiarskich kształtach.

Comments are closed.