Jak wybrać idealny szezlong?

Szelzong jest meblem, który nie cieszy się może zbytnią popularnością, niezmiennie jednakże posiada ciągle rosnącą grupę zwolenników. To bez wątpienia łatwa (a przede wszystkim skuteczna) metoda na nadawanie wnętrzu indywidualnego i oryginalnego charakteru, a przy okazji praktycznie pewność, iż wykonana przez nas aranżacja będzie się znacząco wyróżniała (chociaż w rzeczywistości to od nas zależy, czy na plus). W poniższym artykule podpowiemy jak wybrać szelzong idealny. 

Styl szelzonga 

Nawet w przypadku wnętrz eklektycznych, stylistyka mebli winna być właściwe dopasowana do całego wystroju. Szezlongi tapicerowane za pomocą pikowanej pluszu, zainspirowane przepychem z ludwikowskiej epoki, to idealna propozycja w przypadku wnętrz glamour, a jeżeli tapicerka zostanie ubrana w pastele – także dla wnętrz, które wpisują się w prowansalski styl.

W wypadku nowoczesnych wnętrz, na pewno bardziej wskazany wybór to proste formy i tkaninowe pokrycie. W wypadku tego typu mebla, możemy także liczyć na spory wybór skórzanych tapicerek (nie tylko ekologicznych, ale również tych naturalnych). 

Funkcjonalność szelzonga 

Jak już zostało to ustalone, nie jest to może nazbyt popularny rodzaj mebla, jednakże w kwestiach użytych konstrukcyjnych rozwiązań, możemy liczyć na naprawę sporą różnorodność. Różnorodne kształty, a tym samym także różne metody profilowania użytkowej powierzchni, opcja regulacji kąta nachylenia, czy też dodatkowy zagłówek.

Opcji mamy naprawdę dużo, dlatego też w pierwszej kolejności powinniśmy ustalić, w jakim głównie celu potrzebny nam będzie szelzong. Jeżeli nie tylko w celach wyłącznie dekoracyjnych i z chęci wprowadzania do pomieszczenia przyciągającego uwagę elementy, to dodatkowym parametrom powinniśmy się dobrze przyjrzeć, aby nie popełnić błędu podczas wyboru. 

Comments are closed.