Lampy wiszące w każdym domu

Lampy wiszące dostępne są w sklepach w tak wielu wersjach kolorystycznych, że każdy ma gwarancję, iż znajdzie taki produkt, który mu się marzył.

Popularność

Lampy wiszące nad stołem to bardzo popularny rodzaj oświetlenia. Przed ich zakupem warto jednak zwrócić szczególną uwagę na wysokość, na jakiej zawiesi się żyrandol. To ważna kwestia, ponieważ zauważalnie wpływa na komfort użytkowania lampy, a tym samym na samopoczucie w pomieszczeniu. Zakłada się, że lampy wiszące znajdować się powinny około półtora metra nad stołem. Spełnią wtedy funkcję, do której zostały stworzone, nikogo przy tym nie oślepiając. Jeśli ktoś posiada długi i prostokątny stół, to niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem będą lampy sufitowe do salonu w postaci kilku źródeł światła rozlokowanych nad blatem symetrycznie. Jeśli chce się rozjaśnić całe pomieszczenie optymalnie, można zdecydować się na wiszące lampy sufitowe, posiadające gwinty na żarówki. Lampy wiszące z gwintami o różnych wielkościach, dostosować można do każdego rodzaju pomieszczenia.

lampy wiszące

Lampa lampie nierówna

Wszystkie osoby, które skłoniły się ku minimalistycznej jadalnię lub też w stronę klasycznego salonu, z zadowoleniem mogą zestawić te lokalizacje z wiszącymi lampami do salonu, mającymi na kloszu interesujące motywy, które to tworzyć będą piękne wzory cieni. Bardzo ciekawy efekt w pomieszczeniu przynieść mogą też szklane żyrandole. Lampy wiszące do kuchni z kolei, na pierwszym planie mają być funkcjonalne, a więc w tym przypadku lepiej jest postawić na taki strumień światła, który będzie niczym niezakłócony. Można jednak eksperymentować ze wzorem klosza lub też z jego barwą. Inne wiszące lampy sufitowe pojawią się w sytuacji chęci oświetlenia jednego tylko punktu, a inaczej będzie w przypadku planu zapewnienia całemu pomieszczeniu ogólnego, docierającego wszędzie źródła światła. Przed zakupem określonego modelu zdefiniowanie obszaru oświetlenia ma podstawowe znaczenie. Pomyśleć należy nie tylko o funkcji swojej lampy, ale też o wysokości, na której będzie wisiała. Istnieją setki różnych lamp sufitowych do kuchni, które nie tylko oświetlają konkretny blat w trakcie przygotowywania smakowitych posiłków, ale też inne lampy wiszące, przeznaczone do zawieszenia sypialni. W świetle takich lamp precyzyjne czynności wykonuje się dużo rzadziej. 

Comments are closed.