Meble ogrodowe – popularne rozwiązania

Wybór stolika idealnego do ogrodu to nie lada wyzwanie. Na rynku znajduje się wiele różnorodnych modeli, wykonanych z odmiennych materiałów o zróżnicowanym rozmiarze, wadze czy wykonaniu. Na jaki więc warto się zdecydować, by móc cieszyć się pięknym stołem przez wiele lat?

Zakup stołu lub stolika do ogrodu – wybierając swój model warto określić przeznaczenie mebla

Wybierając stół do ogrodu, warto na początku zastanowić się nad jego przeznaczeniem. W gotowych kompletach mebli ogrodowych znajdują się zarówno duże stoły, służące do spożywania posiłków czy wspólnego zasiadania przy nich w ogrodzie ze znajomymi czy z rodziną, jak i te wyposażone jedynie w mały stolik kawowy, który niekoniecznie sprawdzi się do wspólnego biesiadowania. Dlatego rozmiar i wysokość stolika ogrodowego są kwestiami wartymi uwagi przy wyborze.

Drewniane stoliki w ogrodzie – zalety klasycznych rozwiązań

stoliki ogrodowe

Wśród najczęstszych deklaracji konsumentów można znaleźć stoliki ogrodowe drewniane. Czym się charakteryzują i w czym tkwi ich siła? Przede wszystkim materiał, z jakiego są wykonane, to bardzo trwałe i solidne tworzywo, pozwalające korzystać z mebla przez wiele lat. Naturalny budulec sprawia także, że stoliki do ogrodu jeszcze lepiej wkomponowują się w przestrzeń, tworząc wizualną i spójną całość.
Drewno impregnowane wytrzyma bez problemu kilka sezonów, jednak warto mieć na względzie fakt, że po jakimś czasie będzie wymagało restauracji i pracy nad nim, by znów mogło wyglądać jak nowe.

Wiklinowe i rattanowe stoliki do ogrodu – jakość i estetyka wykonania mebli

Cieszącym się zainteresowaniem wśród konsumentów rozwiązaniem są stoliki ogrodowe wykonane z wikliny. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim aspekt wizualny, sprawiający, że meble wykonane z tego budulca, prezentują się bardzo interesująco. Podobnie wypada rattan, czyli naturalny materiał, z którego często wykonuje się meble w stylu prowansalskim. Jest on niebywale trwały i solidny, co przekłada się także na długi czas eksploatowania mebli. Poza aspektami związanymi z trwałością warto nadmienić także, że meble wykonywane z rattanu są bardzo estetyczne, przyciągają wzrok i wiele osób wyposaża w nie ogrody, altany, tarasy czy nawet balkony. Moda na nie nie przemija i od wielu lat można oglądać tego rodzaju komplety w wielu polskich ogrodach.

Comments are closed.