Na co zwracać uwagę przy wyborze sofy rozkładanej?

Wystarczy wejść do pierwszego lepszego salonu meblowego, aby przekonać się o bogactwie i różnorodności asortymentu. Nawet najbardziej wymagające osoby są w stanie wybrać dla siebie coś odpowiedniego, zawsze można też zamówić mebel na wymiar. Oferta tych katalogowych jest jednak tak szeroka, że zwykle nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na indywidualne zamówienie. Dostępne kanapy rozkładane mogą mieć różne kolory, wzory, rozmiary, udogodnienia. Przy ich wyborze zawsze powinno się mieć na uwadze walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne.

Co będzie miało znaczenie przy wyborze sofy rozkładanej?

sofy rozkładane

Niezależnie od metrażu pomieszczenia w salonie świetnie sprawdzi się sofa rozkładana, która może być użytkowana nie tylko w ciągu dnia, ale też nocą – wystarczy wybrać modele z funkcją spania. Ten praktyczny mebel stanie się miejscem do spania nie tylko dla gości, ale też posłuży jako codzienne łóżko dla domowników. Nie brakuje modeli łączących w sobie funkcje sofy i łóżka, w przypadku niewielkiego wnętrza sprawdzą się rewelacyjnie. Bardzo często jest tak, że salon pełni jednocześnie rolę jadalni, przez co mebel jest intensywnie użytkowany. Ma stanowić wygodne miejsce do wypoczynku, oglądania telewizji, słuchania muzyki, siedzenia przy stole, podejmowania gości. Nie trzeba kupować narożnika, aby mieć funkcjonalny mebel w swoim salonie, wystarczy wieloosobowa sofa rozkładana. Można przebierać w stylach, rozmiarach i kolorach, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem mebla do aranżacji wnętrza i potrzeb użytkowników.

Dostępne w sprzedaży kanapy rozkładane mają różne wymiary, dlatego zawsze trzeba dokładnie wymierzyć pomieszczenie i dopasować mebel do jego rozmiarów. Przy ograniczonym metrażu istotne będzie to, aby sofa nie była byt masywna, bo ograniczy dodatkowo już małą przestrzeń i przytłoczy ją. Najlepiej sprawdzi się mebel o prostej formie, bez obszernych oparć i zbędnych zdobień. Oczywiście przy większej liczbie domowników konieczny jest zakup większej sofy, dwuosobowa może być zbyt mała. Alternatywą będzie mniejsza sofa i dwa fotele. Kolejną kwestią jest to, w jaki sposób rozkłada się kanapa. W przypadku tych klasycznych, czyli rozkładanych do przodu, konieczne będzie wydzielenie większej przestrzeni, może nie być miejsca na ustawienie ławy przed kanapą. W takim przypadku lepiej sprawdzi się mały i lekki stolik, łatwy w przesuwaniu. Istotna przy wyborze kanapy rozkładanej jest grubość i twardość materaca, pojemnik na pościel, wygodne prowadnice i kółka.

Comments are closed.