Nowoczesne fotele ogrodowe z technorattanu – czy warto?

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają meble ogrodowe z technorattanu, ale pomimo tego w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia, czym ten rewelacyjny materiał jest. W niniejszym artykule można znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Dlaczego warto?

Oryginalne fotele do ogrodu z technorattanu mogą pochwalić się eleganckim i nowoczesnym wyglądam, dlatego też są w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla mebli plastikowych, które królowały w latach 90-tych. Popularny technorattan jest zdecydowanie łatwiejszy w pielęgnacji niż konkurencyjne meble ogrodowe wykonane z drewna albo rattanu. Godne polecenia są nie tylko fotele ogrodowe z technorattanu, ale również rewelacyjne donice i ławki i skrzynie. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają gotowe zestawy wypoczynkowe z technorattanu.

Czym tak naprawdę jest technorattan?

fotele ogrodowe

Technorattan najprościej rzecz mówiąc to specjalny materiał syntetyczny, który do złudzenia imituje plecionkę naturalnego rattanu. Większość producentów wyplata technorattan z włókien polietylenowych i poliuretanu. Do plecionek dodawane są także specjalne dodatki, dzięki którym znacząco zwiększa się wytrzymałość mebli na niekorzystne warunki atmosferyczne i promienie UV. Warto wspomnieć także o tym, że wielu producentów stosuje nazewnictwo ekorattan albo rattan syntetyczny.

Najpopularniejsze rodzaje technorattanu z którego produkuje się meble ogrodowe?

Nowoczesne fotele do ogrodu mogą być wykonane z wielu różnych gatunków techorattanu, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko przekrojem i kolorem, ale również charakterystycznym typem wykończenia powierzchniowego i ceną. Wyróżnić można przede wszystkich technorattan płaski, półokrągły i okrągły. Jeżeli chodzi o technorattan płaski, to wytwarzane są z niego najtańsze fotele ogrodowe, dlatego też cieszą się one największym zainteresowaniem na rynku. Osoby, które poszukują mebli ogrodowych premium z pewnością zainteresują modele wyplatane z technorattanu półokrągłego i okrągłego. Ich olbrzymim atutem jest to, że zdecydowanie lepiej imitują naturalny rattan i co najważniejsze, mogą pochwalić się większą wytrzymałością. Technorattan okrągły jest najdroższym rozwiązaniem i może on naśladować nie tylko rattan, ale również naturalną wiklinę.

Jeśli szukasz oferty to https://www.sfmeble.pl/c/fotele-ogrodowe-ogrod będzie idealną opcją.

Comments are closed.