Poduszki ogrodowe – jak wybrać, aby były ładne i funkcjonalne?

Wypoczynek na świeżym powietrzu, na tarasie czy też w ogrodzie, jest zawsze przyjemnością. Od wczesnej wiosny, aż do później jesieni stanowi istotny element w każdym mieszkaniu oraz domu, stając się niejako dodatkowym pomieszczeniem. Dlatego też ważny jest wybór nie tylko odpowiednich mebli ogrodowych, ale również poduszek, które będą nie tylko ładne i wygodne, ale również funkcjonalne. Na jakie poduszki ogrodowe zdecydować się, aby cieszyć się wypoczynkiem w przydomowym azylu w pełnym tego słowa znaczeniu?

Gotowe meble – gotowe poduszki

Gdy kupujemy gotowe meble ogrodowe na przykład w sklepie SFMeble, czasami otrzymujemy poduszki razem z nimi w zestawie. Wówczas teoretycznie nie mamy problemu z ich doborem. Powinny być one dopasowane idealnie do mebli, zarówno kolorystycznie, jak i grubością oraz wielkością. Czasami jednak do otoczenia pasować będzie inny odcień niż ten dobrany przez producenta. Warto wówczas zainwestować w odpowiadające nam kolorystycznie poszewki na gotowe poduszki ogrodowe.

Czym kierować się przy wyborze?

Wybór poduszek ogrodowych to kwestia indywidualna, zależna od gustu każdego z nas, a o gustach się przecież nie dyskutuje. Jednak kilka kwestii z pewnością wymaga zaznaczenia i nie można ich pominąć. Poduszki muszą mieć wysoką wytrzymałość, gdyż są nieustannie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Powinny również mieć zdejmowane poszewki, które z łatwością da się wyprać. Istotne jest, aby poduszki szybko wysychały oraz aby nie zmieniały koloru pod wpływem działania promieni słonecznych. Najlepiej sprawdzą się tu takie materiały jak:

  • akryl,
  • poliester.

Materiały te powinny być wysokiej jakości tak, aby mogły nam służyć przynajmniej przez kilka lat.

Dodatkowe parametry

Wybierając poduszki na meble ogrodowe należy również dokładnie wymierzyć siedziska naszych mebli. Trzeba wziąć pod uwagę również to, czy meble nie zostały zamówione na wymiar, przez co poduszki w standardowych rozmiarach mogą nie sprawdzić się w naszym przypadku. Warto wiedzieć, że w Internecie możemy zamówić wyściółki mebli robione na wymiar i to w dużo korzystniejszych cenach niż w sklepach stacjonarnych. To właśnie te akcesoria są niezbędne, gdyż sprawią, że wypoczynek na świeżym powietrzy będzie prawdziwym relaksem. Nie zapominajmy też, że meble ogrodowe pokryte miękkimi poduszkami będą o wiele cieplejsze niż te, które nie są wyściełane.

Comments are closed.