Pufa – jaki model wybrać i gdzie go postawić?

Urządzanie mieszkania to niełatwe zadanie. Każdy mebel musi bowiem tworzyć zgraną całość. Są również meble, których zakupu nie można pominąć w trakcie wyposażania wnętrza. Należy do nich pufa do siedzenia. Niezwykle funkcjonalna oraz mobilna, posłuży Ci przez długie lata. Tylko jaki model wybrać? W jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

Czym jest pufa do siedzenia?

Pufa to mebel, którego tradycja sięga setek lat wstecz. Do tej pory jednak stanowi ona jeden z najczęściej wybieranych mebli, i to bez względu na rodzaj pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Pufy do siedzenia są bardzo uniwersalne – w przeciwieństwie do foteli, które ze względu na swoje oparcia i zagłówki wielu osobom kojarzą się z poprzednią epoką. Nic więc dziwnego, że pufy do siedzenia coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Wyposażone w wewnętrzne schowki, nie tylko służą do siedzenia, ale i pomagają w utrzymaniu porządku.

Jak model pufy wybrać?

Na rynku nie brakuje puf, które zaskakują swoim designem. Niestety jednak czasami okazuje się, że zakupiony mebel w mieszkaniu nie prezentuje się już na tyle korzystnie. Jak więc uniknąć gafy? Mebel ten należy dopasować do wystroju mieszkania, dlatego też:

  • Duże pufy XXXL – sprawdzą się w dużych i przestronnych pomieszczeniach. Są bardzo wygodne więc mogą służyć również do popołudniowych drzemek. Warto je mieć w gabinecie oraz pokoju dziennym, które urządzono np. w skandynawskim stylu;
  • Pufa w kształcie worka –niezwykle nowoczesne, a przede wszystkim wygodne. Sprawdzą się zarówno w pokoju dla dzieci, grodach i na tarasach;
  • Pufy klasyczne – wykonane ze skóry bądź ekoskóry, są jednokolorowe oraz bardzo eleganckie. Nie może ich zabraknąć w minimalistycznych i loftowych wnętrzach.
  • Pufy wielokolorowe – najczęściej są obijane materiałami, dlatego są miłe w dotyku. Odważne akcenty i wielokolorowy design sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach.
pufy do siedzenia

Gdzie postawić pufę do siedzenia?

Bez względu na model, warto także zastanowić się nad tym, w których pomieszczeniach warto umieścić ten mebel. Najczęściej pufy stawia się w:

  • Salonie – sprawdzają się zarówno w charakterze mebla wypoczynkowego, jak i siedziska dla gości. Można na nich oglądać telewizję, czytać książki itp.;
  • Ogrodzie i na tarasie – to znakomity sposób na popołudniowy relaks pośród zieleni. Warto jednak sięgać po modele wodoodporne – na wypadek niespodziewanego deszczu;
  • Pokój dziecięcy – w tym wypadku poleca się wybór modeli ze schowkami, dzięki czemu będzie można w nim schować zabawki. Ważne jest jednak, by pufa była wykonana z solidnego materiału, odpornego na zarysowania oraz trudne do usunięcia plamy.

Comments are closed.