Sofa rozkładana – zorganizuj przytulny kącik w trzech krokach

Jeżeli często zapraszasz do siebie gości, a za swój priorytet uznajesz wspólne dobre samopoczucie, to sofa rozkładana jest meblem, który warto wziąć pod uwagę. Jeżeli zdecydujesz się na to rozwiązanie, zauważysz, że spotkania towarzyskie będą lepiej zorganizowane. Wówczas pomieszczenia po imprezie będzie łatwiej przywrócić do porządku. Przedstawiamy kroki, które możesz prześledzić, aby samodzielnie przygotować przytulny kącik w dowolnym pomieszczeniu swojego mieszkania.

Krok pierwszy – wybierz sofę rozkładaną odpowiadającą Twoim potrzebom

Taka sofa rozkładana to mebel, który nie należy do najprostszych. Posiada on elementy mechaniczne mogące z czasem ulegać zużyciu. To w praktyce oznacza, że pierwszą rzeczą, o jaką powinniśmy zadbać jest wybranie modelu odpornego.

Z reguły im droższy, tym trwalszy model. Jednak nie zawsze – niektóre materiały mogą ulec rozdarciu np. po zadrapaniu przez kota. Z kolei inne mogą nie odpowiadać naszym osobistym potrzebom – ograniczając komfort w trakcie leżenia. Jeśli regularnie organizujemy imprezy – warto przygotować się na ewentualne zalania i wybrać tworzywo sztuczne, które łatwiej będzie wyczyścić.

Krok drugi – zorganizuj przestrzeń tak, aby wybrana sofa rozkładana wpasowała się do przeznaczenia

Zanim zdecydujesz się na odwiedzenie salonu, zaplanuj swoje pomieszczenie. Być może konieczne będzie przemeblowanie, aby idealny model dopasował się do reszty.

Dobrym pomysłem jest ustawienie sofy rozkładanej naprzeciwko telewizora, jeżeli ta ma zastępować fotele dla gości. Innym proponowanym rozwiązaniem jest ustawienie sofy rozkładanej blisko stolika, czym możemy zapewnić sobie łatwy dostęp do napojów i przekąsek.

Wybrane modele rozkładane lepiej sprawdzają się w przypadku sypialni i w bardziej kameralnych przestrzeniach. Możesz zrezygnować z podłokietników, miejsca na pościel i poduszek, co ułatwi Ci przekształcenie sofy w łóżko.

Krok trzeci – właściwy wybór sofy rozkładanej

Przy właściwym zakupie sofy rozkładanej koniecznie zwróć uwagę na te trzy kwestie:

  • Materiał, z którego wykonana jest sofa. Decyduje on o ostatecznym komforcie w trakcie siedzenia i po rozłożeniu.
  • Czy krawędzie są zaokrąglone? Jeśli nie, to czy materiał jest wystarczająco trwały, aby nie rozdarł się z czasem?
  • Czy materac jest w ustandaryzowanym rozmiarze? Od tej cechy zależy trudność w dopasowaniu prześcieradła i pościeli.

I co najważniejsze – pamiętaj, aby przetestować produkt przed jego zakupem. Zapytaj w salonie o możliwość próby demonstracyjnej.

Comments are closed.