Szafka nocna — jak wybrać najlepszą?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu czy domu. Spędzamy tam sporo czasu. Oprócz wygodnego materaca warto zwrócić też uwagę na inne elementy. Szafka nocna to mebel bardzo praktyczny, przydatny, a do tego może być stylowym dodatkiem do aranżacji wnętrza. Nie powinno jej zabraknąć w żadnej sypialni. Na szafce stojącej obok łóżka można postawić lampkę nocną, budzik, lub telefon. Takie rozwiązanie pozwala na wygodny dostęp do potrzebnych rzeczy. A jak wybrać odpowiednią szafkę? 

Jak wysoka powinna być szafka nocna?

Przyjmuje się, że szafka nocna powinna mieć wysokość taką samą jak łóżko — tak przynajmniej twierdzi większość specjalistów od aranżacji wnętrz. Oznacza to, że jeżeli w sypialni znajduje się wysokie łóżko, to mebel stojący obok również powinien być wysoki. Tak samo w przypadku niskiego łóżka. Takie rozwiązanie najlepiej się prezentuje, a do tego zapewnia komfort w użytkowaniu. Oczywiście nie są to sztywne reguły i warto bazować na własnych potrzebach i preferencjach. Niektórym osobom będzie łatwiej sięgać do niższej szafki nocnej, a innym do wyższej. 

Mała, duża, z szufladą, z drzwiczkami? 

szafka nocna

Szafka nocna to przede wszystkim mebel praktyczny. Stawia się na niej lampkę nocną, budzik lub wszystko to, co czego potrzebuje się w nocy, przed snem lub rano. Dlatego trzeba wziąć pod uwagę to, czy korzystanie z niej będzie wygodne. Warto zastanowić się, do czego będzie głównie służyć. Jeśli jej zadaniem ma być przechowywanie dużej ilości książek, to dobrym wyborem będzie większy mebel. Szafka nocna z szufladą przyda się do przechowywania przy łóżku mniejszych przedmiotów takich jak leki, słuchawki, czy ładowarka do telefonu. 

Szafka nocna — dopełnienie całej aranżacji

Oczywiście jak każdy mebel, szafka nocna wpływa również na wygląd całego wnętrza. Dlatego powinna być ona dopasowana do pozostałych elementów aranżacji. Warto dobrać wszystkie meble i dodatki tak, aby tworzyły one jedną spójną całość. Sypialnia to miejsce do odpoczynku i relaksu, dlatego najlepiej postawić na styl minimalistyczny, który nie będzie powodował rozproszenia przed snem. Kontrastowe połączenia z pewnością nie będą dobrym pomysłem. Wystrój powinien bazować na stonowanych odcieniach, a całość zapewniać harmonię i spokój. Dzięki temu organizm będzie mógł się wyciszyć przed snem, a w jego trakcie — odpowiednio się zregenerować. 

Comments are closed.