Szafka RTV w stylu loft

Stylizacje w stylu loft sięgają ku przeszłości pofabrycznych przestrzeni użytkowych, często wykorzystując przedmioty pochodzące z recyklingu lub postarzane. Główną cechą loftu jest funkcjonalny minimalizm, który przejawia się w prostych kształtach mebli oraz praktycznych rozwiązaniach. Drugą kluczową rolę gra estetyka – połączenie drewna oraz metalowych stelaży barwionych na czarno. W meblarstwie loft prezentuje dwie twarze: jedną nowoczesną i prostą, drugą – z nutką indywidualnego charakteru, który przejawia się między innymi w kolorach powierzchni. Jak będzie wyglądała szafka RTV w tym stylu? Czym różni się loft nowoczesny od tego związanego z recyklingiem?

Nowoczesna twarz loftu – szafka RTV

Szafka RTV, czyli niska półka na telewizor wyposażona w zamykane szuflady i półki, to przede wszystkim praktyczny dodatek do salonu. W szufladach znajdzie się miejsce na płyty DVD, Play Station, piloty, ładowarki itp. Półka tuż pod blatem to miejsce na odtwarzacze, dekodery i konsole. Loft zdaje się być stworzonym do tego rodzaju mebli stylem – uwzględnia wszelkie aspekty funkcjonalne, jest lekki i nie przeciąża aranżacji.

Tradycyjny loft to skrzyżowanie czerni metalowych elementów oraz naturalnie barwionego drewna. Ponadczasowe drewno wyposażone w ramy z metalu, w formie nowoczesnej, może przybierać barwy jednolicie białe lub czarne. Gładkie, lśniące powierzchnie upodabniają szafki do mebli o wybitnie nowoczesnym i minimalistycznym charakterze. Szafki tego typu wyposażane są w szuflady otwierane przy pomocy delikatnego naciśnięcia na ich front.

To co odróżnia loft od stylu nowoczesnego jest to, że meble ustawiane są na metalowych, z reguły czarnych, ramach-stelażach w kształcie kwadratu.

Nietypowe fasony

W modelach nietypowych mogą pojawić się szafki z drzwiczkami wyposażonymi w perforowane, metalowe fronty. Ciekawą opcją jest połączenie szafki z regałem. Modele pochodzące z recyklingu wyróżniają się estetycznymi przetarciami powierzchni, przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnych różnokolorowych farb zdobiących szuflady. 

Szafka RTV loft pochodząca z recyklingu może być po prostu wózkiem pochodzącym z fabryki, lub być wyposażona w metalowe kółka. Fronty zdobione cyframi, powierzchnie postarzane przetarciami, drewno pomalowane kredową farbą nasuwają skojarzenia z fabrykami z ubiegłego stulecia. Są widzialnym przejawem autentycznego recyklingu i fascynacją przedmiotami unikatowymi, o niepowtarzalnym charakterze.

Comments are closed.