Z jakiego materiału lampy podłogowe wybrać?

Stojące lampy od wielu lat są jednymi z najczęściej kupowanych lamp na rynku, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Olbrzymia popularność wynika nie tylko z bardzo dużej funkcjonalności, ale również z możliwości wyboru wielu różnorodnych kształtów i styli. Szeroka i różnorodna oferta sprawia jednak, że wybranie najlepszej lampy podłogowej jest dość trudnym zadaniem.

Dodatkowe światło

Lampy do salonu stojące najczęściej wykorzystywane są jako dodatkowe źródło światła. Pełnią one podobną rolę jak popularne kinkiety. Wybierając lampy podłogowe warto zwrócić uwagę na to, aby z głównym oświetleniem sufitowym tworzyły spójną całość. Największym zainteresowaniem cieszą się lampy stojące podłogowe bez klosza. Lampy tego typu zajmują niewiele miejsca, a minimalistyczny design sprawia, że odnajdą się one w każdym pomieszczeniu. Godne polecenia są także oryginalne lampy na trójnogu.

Na jaki materiał postawić?

Lampy stojące, to inwestycja na lata, dlatego też powinny być wykonane z dość wytrzymałych materiałów, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Godne uwagi są nie tylko metalowe lampy, ale również lampy wykonane z tworzywa sztucznego. Jeżeli chodzi o plastikowe lampy albo modele z tkanin, to są one zdecydowanie delikatniejsze.

Jaki kształt i styl?

Lampy do salonu stojące dostępne są w wielu różnych kolorach i kształtach. Do wyboru są modele całkowicie proste, jak i również można znaleźć lampy o bardzo nietypowych kształtach. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to można postawić na cała paletę barw. W obecnym sezonie bardzo modne są szare lampy i modele w odcieniach metalicznych. Nie można zapominać także o lampach w naturalnych barwach drewna – a ofertę lamp znajdziesz na https://www.sfmeble.pl/c/lampy-podlogowe-oswietlenie. W nowoczesnych wnętrzach uważać należy z kolei na lampy w intensywnych odcieniach.

Wymienny abażur

lampy do salonu stojące

W klasycznych wnętrzach bardzo często można spotkać lampy z wymiennym abażurem. Olbrzymim atutem tego rozwiązania jest to, że w każdej chwili można zmienić abażur, który pasować będzie do aktualnej aranżacji. Lampy z wymiennym abażurem doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim. Szare i kremowe lampy odnajdą się także w stylu industrialnym. Godne polecenia są także lampy z kloszami, które do złudzenia przypominają reflektory i posiadają metalowe podstawy. Lampy z wymiennym abażurem odnajdą się także w stylu modern classic, który w Polsce zdobywa coraz większą popularność.

Comments are closed.