Z jakiego materiału wybrać meble balkonowe?

Już wiosną nie brakuje ciepłych dni, sprzyjających warunków atmosferycznych do spędzania czasu na świeżym powietrzu, delektowania się promieniami słońca. Wiele osób lubi przesiadywać na tarasie czy balkonie z filiżanką ulubionego napoju, czytać książkę, podziwiać naturę, spożywać posiłki. Do zrelaksowania się, spędzania czasu z bliskimi i wspólnego biesiadowania nie może zabraknąć mebli ogrodowych. Obecnie wybór jest ogromny, dzięki czemu można je dopasować do aranżacji, potrzeb użytkowników. Przy wyborze mebli powinno się mieć na uwadze ich przeznaczenie, metraż, styl otoczenia domu, funkcjonalność i ergonomię.

Meble do ogrodu drewniane, metalowe, z plecionki a może plastikowe? Na które się ostatecznie zdecydować?

meble ogrodowe

Rodzajów mebli ogrodowych jest wiele, podobnie jak materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Niezależnie od tego, w jakim stylu został zaaranżowany ogród czy balkon, idealnie sprawdzą się meble wykonane z drewna. Wyróżniają się szlachetnym, unikalnym wzornictwem, długowiecznością. Można je konserwować, zmieniać kolor – wszystko to sprawia, że będą towarzyszyły użytkownikowi przez wiele lat. Nawet jeśli pod wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych utracą swoje pierwotne piękno, wystarczy zeszlifować warstwę lakieru i nałożyć nową. Drewno wymaga zabezpieczenia w postaci lakieru, oleju lub impregnatu. Dużą odpornością i trwałością cechują się meble wykonane z drewna egzotycznego – są odporne nawet na trudne warunki pogodowe, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Koniecznie sprawdź ofertę sfmeble – produkty dobrej jakości.

Popularnymi meblami balonowymi są te z naturalnej plecionki, czyli rattanowe, bambusowe i wiklinowe. Cenione są za swoje wysokie walory estetyczne. Należy o nie odpowiednio dbać, gdyż są wrażliwe na wilgoć i promieniowanie słoneczne. Alternatywą dla nich będą meble balkonowe i ogrodowe z technorattanu, czyli materiału syntetycznego, niezwykle trwałego i odpornego na trudne warunki atmosferyczne oraz łatwego w utrzymaniu czystości. Można też wybrać meble ogrodowe z metalu, wystarczy je dobrze zabezpieczyć przed korozją, a posłużą użytkownikowi przez wiele lat, staną się niemalże niezniszczalne. Trzeba liczyć się z tym, że są ciężkie i zimne w dotyku, dlatego nie może zabraknąć poduszek na siedziskach i oparciu. Popularne w ogrodach i na balkonach są meble plastikowe – tanie, lekkie, łatwe w utrzymaniu w czystości, dostępne w wielu kolorach. Niestety są podatne na uszkodzenia mechaniczne, blaknięcie, odkształcanie się i kruszenie.

Comments are closed.